מדוע חשוב להקריא סיפור לילדים שלנו?


אני מכירה אמהות רבות שמקריאות לילדים שלהם סיפור לפני השינה, אז מה חדש בוודאי תשאלנה, כולנו יודעות שצריך לקרוא סיפור לילדים, אפילו הגננת מפצירה בנו. אנחנו מקבלות ספר מספריית פיג'מה , משתתפות במצעד הספרים לגני הילדים , בסך הכל, הנושא מוכר.

ובכל זאת, אני רוצה להרחיב אותו, לגרום לכן להישאר עקביות ולא לזנוח אותו לרגע. משום שכמו בספורט, לא תמיד יש רצון, חם בקיץ ועדיף להישאר במזגן וכמו בשמירה על תזונה נכונה, יש רגעי משבר והסופלה של השכנה מאוד קורץ. יש לרענן  את ההרגלים שסיגלנו לעצמנו במהלך השנה  ולתחזק את שיגרת הקריאה גם בחופש הגדול.  
לקרוא סיפור לילד לפני השינה עשוי להיות מתסכל, במיוחד בחופש הגדול ועל כך כתבתי בבלוג האישי . יחד עם זאת, החופש מאפשר לנו למתוח את הזמן ולהתארגן בנינוחות לפני השינה.  מרבית הילדים לא רוצים לישון מוקדם ומחכים שנבלה איתם בשעות שאנו עייפות או רעבות. מה דעתכן  להשתתף בתחושת החופש של הילדים ולהקדיש 15 דקות ביום , כדי לקרוא בקול רם סיפור.
לסגור את היום עם מילים יפות, חריזה , ריתמוס של קריאה נעימה.   

בקריאה בקול אני מרוויחה מספר דברים :  חיבוק אוהב וחם שנמשך כל זמן הקריאה. מחקרים מראים ש20 שניות של חיבוק מעלות את רמת האוקסיטוצין בגוף, קל וחומר 15 דקות. איכות השינה שלי ושל בתי תשתדרג פלאים מתחושת הרוגע והאהבה. הקשר עם בתי מתחזק ואני ממתינה לערב הבא לקרוא לה ואולי היא תפתיע אותי ותציע לקרוא בקול בעצמה.  אין לחץ, לפניי קיץ שלם והאפשרויות פתוחות.

חשוב לזכור שגם החוייה שעוברת על שתינו בזמן הקריאה , ייחודית לי ולה ,  הקריאה יוצרת בינינו חיבור המושג באמצעות השפה והעלילה שבסיפור. 

בזמן הזה אוצר המילים של בתי מתרחב, היא לומדת לאהוב לקרוא , הבנת הנקרא מתפתחת והכי חשוב, אני לוקחת אחריות על הזמן ומייקרת אותו בעיני כל המשפחה. 

מוכנות לנסות? הכנו עבורכן תוכנית קלה ליישום שתגרום לקשר טוב, עם ספר טוב. 

לקרוא בקול בחופש הגדול
  • מגיעות לספריה 
  • בוחרות ספר
  • מפנות 15 דקות ביום לקרוא עם הבת או הבן, או שניהם ביחד. 
כדי להקל עליכן, הכנו סימניה מיוחדת עם לוח חודשי , מוזמנות לסמן  מתי קראתן.
מוכנות? נתחיל ב1 ביולי. תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כיצד מתחברים לספריה הדיגיטלית בשלושה צעדים ?

שומרים שבת ואוהבים לקרוא?

הסוד הגדול למצוא את הספרים השווים